top of page

Artyści i Pracownie

MAREK JARGIŁO - swoją przygodę ze szkłem rozpoczął ponad 25lat temu, w greckiej pracowni. Po powrocie do Polski po sześciu latach otworzył wraz z żoną pracownię szkła, tworząc w swoim własnym  stylu, unikalne formy szklane, użytkowe i dekoracyjne. Jego prace zdobią między innymi komnaty zamku prezydenckiego w Wiśle

ALTO (Aneta Pawłowska) - kierując się mottem Picassa "Sztuka, ta duża, i ta mała... uskrzydla marzenia, a życie czyni lepszym" artystka od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem i tworzeniem rzeczy ładnych, zabawnych oraz użytecznych ze szkła. Z pasją poszukuje nowych technologii przetwarzania szkła próbując z powodzeniem osiągnąć jak najlepsze efekty kolorystyczne.

DOMINIKA STAWARZ-BURSKA - w swoich obrazach ukazuje baśniową rzeczywistość. Źródłem inspiracji dla jej twórczości jest wyobraźnia. Odwołuje się do dzieciństwa. w swoich pracach kreuje świat widziany oczami dziecka. Przedstawia opowieść o niewinnym, pełnym beztroski i zabawy okresie życia. Artystka unika perspektywy, maluje płaszczyznowo, stosuje kontrastową kolorystykę, aby podkreślić sposób, w jaki przedstawiają świat dzieci. Od prawie 15 lat jej prace można kupić między innymi jako reprodukcje na artystycznych kafelkach.

DOROTA SMOKTUNOWICZ - zajmująca się od kilkunastu lat ceramiką artystka, jest wrażliwą obserwatorką otaczającego ją świata i poprzez ceramikę opowiada historie, łapie i zatrzymuje momenty z życia, niczym fotograf na zdjęciu. Każda postać wiedzie autonomiczne życie. W jej pracach widać emocje: chwile wzruszeń, radość, beztroskę, nostalgię.

MAŁGORZATA SŁABIKOWSKA - ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki w Gliwicach. Tworzy głównie prace ceramiczne, zachwycające delikatnością, przepięknie zdobione i dopracowane w najmniejszym szczególe.

ANNA MAŃKOWSKA - zaczynała od lepienia aniołków z masy solnej, potem zainwestowała w kupno niedużego pieca ceramicznego. Dziś jej ceramiczne prace można kupić np. w najlepszych galeriach z rękodziełem, swoje wyroby sprzedaje też za granicę. Każda jej ceramiczna praca jest  nieco inna. Z pracy jej rąk powstają oryginalne anioły, ceramiczne rzeźby przedstawiające artystów, oraz figurki zwierząt z charakterem.

KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI - absolwent Pracowni Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 2004 roku prowadzi własną pracownię Visart. Bardzo wszechstronny artysta projektujący i tworzący prace w szkle, rzeźby ceramiczne oraz prace malarskie.

ART FABRYKA - mała rodzinna pracownia, gdzie powstaje ogrom różnorodnych prac ceramicznych, tworzonych rękami Anny i Krzysztofa Wykin, głównie z gliny szamotowej.

TADEUSZ I BEATA HANDZIAK - artyści pełni pasji i miłości do rzemiosła artystycznego, które nieustannie od ponad 30 lat jest ich polem aktywności twórczej. Tworzą cuda ze szkła i ceramiki, w całości ręcznie, wykorzystując różnorodne techniki modelowania i zdobienia, co nadaje przedmiotom niepowtarzalny charakter.

CELA37 - artyści Dorota Urbaniak-Pełka i Jerzy Pełka od ponad 20 lat zdobywają doświadczenie łącząc, jak to sami określają, wodę z ogniem, czyli tworząc rzeczy piękne i ciekawe w dobie materializmu. Wszystkie ich prace są dziełem wyobraźni, która poprzez pracę rąk, dzięki nadaniu indywidualnego wyrazu, nabiera niepowtarzalnych form i kształtów.

CERAMA Art Studio Agnieszka Borkowska - powstała w 1996 roku pracownia zajmuje się ceramiką użytkową i dekoracyjną. Artystka z pasją tworzy unikatowe przedmioty, miniatury rzeźbiarskie oraz biżuterię z elementami ceramiki. Myślą przewodnią pracowni jest praca z formą i zabawa kolorem, czyli ceramika pół żartem pół serio.

JO Joanna Olejniczak - artystka od kilkunastu lat prowadzi autorską pracownię ceramiczną. Inspiracje czerpie ze świata zwierząt i sztuki etnicznej.

GALERIA RZECZOWO ŁADNA - pracownia zajmująca się ręczną produkcją wszelkiego rodzaju ozdób ceramicznych oraz ceramiki użytkowej. Artyści nie ustają w poszukiwaniu kolejnych inspiracji, wzorów i technik, chętnie przy tym podejmując nowe wyzwania.

AREK SZWED - od ośmiu lat prowadzi autorską, jednoosobową, niezależną (poza lokalnym dostawcą prądu) pracownię ceramiczną. Zanim kupił piec - serce każdej ceramicznej pracowni, miał być kolejno: technikiem obróbki skrawaniem, a kilka lat potem nauczycielem historii. Okazało się jednak, że został na jakieś pięć lat grafikiem komputerowym, potem kierownikiem działu marketingu... No i jak to często bywa w życiu osób, które ciągle czegoś szukają i rzadko znajdują porzucił codzienne, ranne wstawanie, (choć teraz też wstaje rano ale to już zupełnie inna historia), swój korporacyjny uniform, biurowe rytuały i postanowił dosłownie żyć z pracy własnych rąk. Tworzona tymi rękoma ceramika artystyczna jest zupełnie niepowtarzalna.

MISIURA DESIGN Agnieszka Prucia - artystka rozpoczęła przygodę z ceramiką 7 lat temu. Od tamtej pory, jak sama mówi, zamiast wałkować ciasto na gryczane pierogi, wałkuje glinę. Fascynuje ją jej bury kolor, który kryje w sobie obietnicę jasnego światła.

PAN KUKA - mała pracownia rękodzieła prowadzona przez tworzącego cuda Piotra.

ANNA ART - pracownia powstała w 2008 roku specjalizuje się w tworzeniu ceramiki artystycznej. Wiodącym tematem są postacie ludzkie oraz zwierzęta. Figurki zdobione są szlag metalem bądź szkliwione. Wszystkie wyroby tworzone są metodą rękodzielniczą.

MAŁGORZATA I KRZYSZTOF BOKSA - w pracowni Małgorzaty i Krzysztofa od 12 lat powstają unikatowe prace z zakresu malarstwa, ceramiki i rzeźby w drewnie. Artyści zajmują się upowszechnianiem sztuki ludowej i tradycyjnej. Dzięki oryginalności form i kolorów prace te wspaniale dekorują i sprawiają, że wnętrza stają się niepowtarzalne.

KURZA CHATA - Agata i Mariusz Krasowscy tworzą w swojej zagrodzie unikatowe prace łączące ceramikę i drewno.

ANDRZEJ RAFALSKI - Artysta Tworzy duże i małe formy ze szkła, szkło architektoniczne, lampy, plafony, ściany wodne, stoły, przedmioty ze szkła i innych materiałów. Stale współpracuje z innymi twórcami i projektantami w fazie projektu i realizacji form użytkowych, a także elementów architektury wnętrz. Prace zaprojektowane i wykonane przez artystę znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, w firmach i muzeach w kraju i za granicą.

MONIKA KRZYŻYKOWSKA - efektem niesamowicie sprawnej pracy rąk artystki są najczęściej uchwycone w przeróżnych sytuacjach delikatne postaci.

MAGDALENA KONIOR - absolwentka rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tworzy ręcznie cudne rzeźby oraz naczynia użytkowe z porcelany, z których każde ma indywidualny, niepowtarzalny urok.

KAROLINA SZELĄG - ceramiczka i rzeźbiarka tworząca prace zainspirowane relacjami międzyludzkimi oraz między człowiekiem a naturą. Jej porcelanowe filiżanki i figurki zachwycają delikatnością i precyzją wykonania.

MARTA MISIURO - gdyńska artystka tworząca m.in. autorskie broszki ze szkła, wytapiane pod palnikiem w temperaturze 1500 stopni C. Jej prace są bajkowe i jakby magiczne; każda inna, każda jakby mająca do opowiedzenia własną historię.

bottom of page